کلاهبرداری ده میلیون دلاری کارمند سابق اپل

کلاهبرداری ده میلیون دلاری کارمند سابق اپل

توسعه دهندگان: دادستان های ایالات متحده در چند ایالت یک کارمند سابق شرکت اپل را به کلاهبرداری بیش از 10 میلیون دلاری از این شرکت به اشکال مختلف متهم کردند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از رویترز، برمبنای پرونده های دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا، دیرندرا پراساد از اعتماد به خود بعنوان خریدار محصولات زنجیره تامین خدمات جهانی اپل برای کلاهبرداری از این شرکت سوءاستفاده کرده و با پنج بهتان جنایی روبرو است.
دادستان ها گفتند که پراساد بعنوان خریدار محصولات و خدمات اپل، با فروشندگان آنها مذاکره کرده و سفارش هایی را ارائه می داده و اپل برمبنای مبالغ فاکتوری که در سیستم خرید وی وارد شده بود، پرداخت ها را انجام می داد.
پراساد ظاهراً با گرفتن رشوه، سرقت قطعات با بهره گیری از دستورالعمل های مخدوش و غلط تعمیر، و وادار کردن اپل برای پرداخت هزینه خرید اقلام و خدماتی که هیچ گاه دریافت نکرده بود، از اپل کلاهبرداری کرده است.
دادستان ها گفتند پراساد همین طور از پرداخت مالیات خودداری کرده و درآمدهای حاصل از کارهای خودرا با پولشویی مخفی کرده است. اسناد دادگاه نشان میدهد که اپل در دسامبر ۲۰۱۸ او را بعد از یک دهه کار اخراج کرد.
سوابق دادگاه نشان میدهد که دو فروشنده ای که با اپل همکاری می کردند و ظاهراً با پراساد در طرح های کلاهبردارانه وی همکاری داشتند، در ماه دسامبر به اتهامات خود اعتراف کردند.


منبع:

1401/01/03
14:18:34
5.0 / 5
794
تگهای خبر: خدمات , خرید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد