ممنوعیت مبادلات روسیه برای صرافی های رمزارز ژاپن

ممنوعیت مبادلات روسیه برای صرافی های رمزارز ژاپن

توسعه دهندگان: مقامات ژاپن به صرافی های رمزارز دستور دادند مبادلات مربوط به دارایی های رمزارز که مشمول تحریم ها مقابل روسیه و بلاروس قرار دارند را انجام ندهند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این اقدام بعد از بیانیه روز جمعه کشورهای عضو گروه G۷ صورت می گیرد که اعلام نمودند تحریم های غربی هزینه هایی را به عوامل روسی غیرقانونی که از دارایی های دیجیتال برای افزایش و انتقال ثروت خود استفاده می نمایند، تحمیل خواهدنمود.

نگرانی های رو به رشدی در بین اقتصادهای توسعه یافته گروه G۷ وجود دارد که رمزارزها از طرف نهادهای روسی بعنوان راه فرار از تحریم های مالی وضع شده مقابل مسکو به تلافی حمله به اوکراین، استفاده می شوند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه دستورالعملی صادر کرد که شرکت های رمزارز آمریکایی را ملزم کرد در مبادلات با اهداف تحریم شده، شرکت نکنند.

یک مقام بلندپایه سازمان خدمات مالی ژاپن اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم تصمیمی را در امتداد تصمیمات گروه G۷ اعلام نماییم. سازمان خدمات مالی و وزارت دارایی ژاپن در بیانیه مشترکی اعلام نمودند دولت ژاپن تدابیر مقابل انتقال وجوه مالی با بهره گیری از دارایی های رمزارز که ناقض تحریم ها هستند را تحکیم خواهند کرد.

ژاپن در بین رگولاتورهای مالی جهان در تنظیم مقررات سخت گیرانه درباب دارایی های دیجیتال خصوصی عقب تر است در صورتیکه قدرت های ثروتمند گروه G۷ و گروه ۲۰ خواهان ساماندهی ارزهای دیجیتال با ارزش ثابت شده اند.

سازمان خدمات مالی ژاپن اعلام نمود پرداخت های بدون مجوز به اهداف تحت تحریم همچون بوسیله دارایی های رمزارز هدف مجازات حداکثر سه سال زندان یا یک میلیون ین (۸۴۸۷ دلار) جریمه خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، طبق اعلام یک انجمن صنعتی، تا چهارم مارس در ژاپن ۳۱ صرافی رمزارز وجود داشته است.

منبع:

1400/12/24
13:43:14
5.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد