توسعه دهندگان

ماجرای توییت مرموز ایلان ماسک و خشم در بازار ارزهای دیجیتالی

ماجرای توییت مرموز ایلان ماسک و خشم در بازار ارزهای دیجیتالی

توسعه دهندگان: ایلان ماسک بعد از توییتی مرموز که به خالق گریزان بیتکوین اشاره می کند، گمانه زنی های خشمناکی را در فضای آنلاین به وجود آورده است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزتالک، مدیرعامل تسلا تصویری از لوگوی چهار شرکت سامسونگ، توشیبا، ناکامیچی و موتورولا را با حروف اول هر یک، در توییتر منتشر نمود که نشان داده است ظاهرا چگونه نام ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیتکوین بوجود آمده است.
تا به امروز، هویت واقعی مخترع این ارز دیجیتال هیچگاه فاش نشده است. برخی معتقدند بیتکوین را بیشتر از یک نفر بوجود آورده اند که پشت نام مستعاری پنهان شدند. کریگ رایت، دانشمند استرالیایی در حوزه کامپیوتر ادعا کرده که ساتوشی ناکاموتو است باآنکه این مورد به صورت گسترده در جامعه ارزهای دیجیتال ناباور است.
توییت ماسک نزدیک به ۶۳هزار بار بازنشر شده است وی می گوید: مدت هاست نام معروف ساتوشی ناکاموتوی با نام ده ها مظنون بالقوه این حوزه همراه شده است.
ماسک در دسامبر سال قبل اظهار داشت: اعتقاد دارد دانشمند کامپیوتر، نیک سابو، نویسنده واقعی مقاله سفید سال ۲۰۰۸ که ارز دیجیتال را توصیف می کند خالق بیتکوین است.
ماسک اظهار داشت: «به نظر می رسد که او بیشتر از هر کس دیگری مسئول ایده های پشت بیتکوین است.»


وی بیان نمود: اگر به تکامل ایده های پیش از ظهور بیتکوین نگاه کنید چه کسی می تواند ایده های پیش از راه اندازی بیتکوین را تکمیل کند؛ نیک سابو احیانا بیشتر از هر کس دیگری مسئول تکامل این ایده هاست. او ادعا می کند که ناکاموتو نیست اما من مطمئن نیستم که وی به این مورد مرتبط نباشد.
در سال ۱۹۹۸، سابو ایده بیت گلد را مطرح نمود، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز که به صورت گسترده ای بعنوان پیش درآمد بیتکوین ظهور کرد.
اما او بارها ساتوشی ناکاموتو بودن را رد کرده است. سابو در ایمیلی به دومینیک فریزبی، نویسنده مالی سال ۲۰۱۴ نوشت: اشتباهی مرا بعنوان ساتوشی دوست داشتی اما من به این مورد عادت کرده ام.
اعتقاد بر این است که ناکاموتو نوشتن کد بیتکوین را در سال ۲۰۰۷ شروع کرد. وی حدودا هیچ جزئیات شخصی را فاش نکرد و ادعا کرد که مردی ۳۷ ساله از ژاپن است.
منبع:

1400/12/21
12:02:10
5.0 / 5
806
تگهای خبر: آنلاین , بازار , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد