توسعه دهندگان

آشنایی با ویژگی های مبل کلاسیک

آشنایی با ویژگی های مبل کلاسیک

با اهمیت ترین و مهمترین قسمتی که باید در انتخاب و خرید مبل در نظر گرفته شود جنس بدنه می باشد. مهمترین ویژگی که مبل کلاسیک را از دیگر سبک های مبلمان متمایز می کند طراحی و جنس بدنه به همراه منبت کاری های اجزا بدنه مانند تاج ، دسته و پایه های مبل است.


ویژگی های مبل کلاسیک

کلاسیک “classic” یک واژه انگلیسی  و به معنای باستانی و قدیمی می باشد . اما زمانی که از این واژه برای توصیف یک سبک هنری استفاده میشود منظور استفاده از المان های سنتی و با اصالت در طراحی است که آن طرح را با شکوه و اشرافی جلوه می دهد . از نشانه های طراحی کلاسیک می توان به تقارن و هندسه مشخص به همراه نظم و فاصله اصولی و رنگ و نقوش خاص الهام گرفته از طبیعت و استفاده از مواد و مصالح  ساخت ، برگرفته از طبیعت مانند چوب ، سنگ و دیگر المان های لوکس مانند فلزات گران بها اشاره کرد .

یکی از سبک های شاخص و پرطرفدار مبلمان ، مبل کلاسیک می باشد . این مدل مبلمان علاوه بر پیروی از اصول کلی سبک کلاسیک که در ابتدا به آن اشاره شد دارای ویژگی هایی است که این نوع مبل را از دیگر مدلها متمایز می کند ، در ادامه به بررسی برخی از شاخص ترین ویژگی های مبل کلاسیک می پردازیم .

 

  • دقت به جزئیات و ظرافت در طراحی

از آنجایی که در طراحی مبل کلاسیک هدف خلق اثر با جذابیت ظاهری بالا و ظرافت خاص به همراه چشم نوازی می باشد ، به جزئیات و نقش و نگارها توجه زیادی می شود . تقارن و هندسه منحنی ها  در تک تک المان ها با دقت فراوان محاسبه و در نظر گرفته می شوند . از دیگر شاخص های بارز در طراحی مبل کلاسیک می توان به وجود تاج و نقش نگار در دسته ها و پایه های مبلمان اشاره کرد که اقلب طرح آنها از طبیعت الهام گرفته شده و با سایه روشن  رنگ های ملایم رنگ آمیزی شده اند .

ظرافت و دقت در اجزاء مختلف مبل کلاسیک مانند بدنه و منبت کاری ها به همراه پارچه و نقش ونگار آن و همچنین فرایند مونتاژ محصول است که مبل کلاسیک را از دیگر انواع مبلمان متماز کرده و می توان به این فرایند به چشم خلق یک اثر هنری نگریست .      

 

  • چوب و منبت کاری مبل کلاسیک

اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده مبل ، بدنه و یا همان کلاف  است . از این رو با اهمیت ترین و مهمترین قسمتی که باید در انتخاب و خرید مبل در نظر گرفته شود جنس بدنه می باشد. مهمترین ویژگی که مبل کلاسیک را از دیگر سبک های مبلمان متمایز می کند طراحی و جنس بدنه به همراه منبت کاری های اجزا بدنه مانند تاج ، دسته و پایه های مبل است . جنس چوب مبل کلاسیک معمولا از درخت های جنگلی خانواده "juglans"  مانند راش – گردو – افرا و توسکا می باشد  که دارای مقاومت و دوام بالایی نسبت به دیگر انواع چوب در مقابل پوسیدگی و ترک خوردگی و تغییرات دما هستند. تا به اینجا جنس و کیفیت چوب را مورد بررسی قرار دادیم . مورد بعدی ظاهر چوب است ، برای ایجاد طرح و نقش بر روی چوب از هنر خراطی و منبت کاری استفاده میشود که ظرافت و زیبایی مبل کلاسیک وابستگی بسیاری به کیفیت انجام منبت خواهد داست. علاوه براین باید در نظر داست که هرچه جنس چوب مرغوب تر باشد و از تراکم بیشتری برخوردار باشد کار منبت زیبا تر و با دوام تر خواهد بود .  

 

  • پارچه مبل کلاسیک

مانند اجزای دیگر مبل کلاسیک در پارچه این نوع مبلمان نیز ازطراح های برگرفته از طبیعت استفاده می شود و بر خلاف پارچه مبل های راحتی که اقلب بدون طرح و نقش هستند ، پارچه مبل کلاسیک دارای طرح  بوده و برای نمایش این نقوش از رنگ های ملایم و خنثی استفاده می شود و نباید از رنگ های  تند با کنتراست بالا استفاده شود . نقوش موجود روی پارچه مبلمان کلاسیک قالبا برجسته بوده و از خطوط منحنی در طراحی آنها استفاده میشود و خطوط مستقیم در آنها جایی ندارد.جنس پارچه استفاده شده در مبل کلاسیک اکثرا مخمل و کتان می باشد و از پارچه های با کیفیت با ماندگاری بالا استفاده می شود .

 

  • قیمت مبل کلاسیک

تا به اینجای مقاله به سه ویژگی مهم و شاخص اشاره کردیم و بطور مختصر هر مورد تشریح شد ، هر چند نمی توان قیمت را به عنوان یک ویژگی و شاخص برای مبل کلاسیک در نظر گرفت اما خالی از لطف نیست که نگاهی به قیمت مبل کلاسیک بیندازیم و این مورد را نیز مورد بررسی قرار دهیم . همانطور که گفته شد در ساخت مبل کلاسیک از مقدار قابل توجهی چوب با کیفیت استفاده می شود و همچنین منبت کاری بر روی چوب آن انجام می شود و این امر مهمترین عامل برای بالاتر بودن قیمت مبل کلاسیک نسبت به دیگر انواع مبلمان مانند مبل راحتی و نئوکلایسک می باشد .در نهایت مشاهده و مقایسه قیمت مبل کلاسیک با دیگر انواع مبلمان را ازفروشگاه مبل نوژن  به شما پیشنهاد می کنیم .

 

اگر مایل هستید که اطلاعات بیشتری در مورد مبل کلاسیک به دست آورید و یا آن را با مبل راحتی مقایسه کنید به شما پیشنها د میکنم مقاله "مبل راحتی بهتر است یا کلاسیک" را نیز مطالعه نمایید .

1400/12/12
13:23:44
5.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد