گره مشکل اینترنت، با شبکه سراسری فیبر نوری باز می شود

گره مشکل اینترنت، با شبکه سراسری فیبر نوری باز می شود

به گزارش توسعه دهندگان سخنگوی وزارت ارتباطات اظهار داشت که این وزارت خانه تصمیم گرفته تا گره مشکل اینترنت پایدار و پرسرعت را مثل کشورهای دیگر دنیا و با راه اندازی «شبکه سراسری فیبر نوری منازل و کسب و کارها» حل کند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سیدجمال هادیان در توییتر نوشت: این روزها دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت برای همه مردم از نان شب هم واجب تر است چون که کار و زندگی آنها به این خدمت وابسته است. بدیهی است که هر وقت شبکه مبتلا به اختلال یا افت سرعت شود مردم کلافه و ناراحت شده و انتقاد می کنند و حق هم دارند. بیشتر این انتقادات هم از شبکه اینترنت اپراتورهای موبایل است؛ شبکه ای که فشار زیادی را تحمل می کند چون شبکه ارتباطی ثابت خانگی قادر به عرضه خدمات پرسرعت و باکیفیت نیست.
وی افزود: اما این که گفته شود سرعت اینترنت ما معادل یا بدتر از افغانستان است واقعاً بی انصافی بوده و حرف نادرستی است. سرعت اینترنت معمولاً با سایت اسپیدتست و بر مبنای میانگین تست سرعت کاربران یک کشور سنجیده می شود. پس این محاسبه به عوامل مختلفی بستگی دارد و همیشه دقیق نیست. در ضمن سرعت در کشور ما هم رشد داشته هر چند این رشد کم بوده ولی خیلی از کشورها سرعتشان را بیشتر بهبود دادند.
سخنگوی وزارت ارتباطات با ذکر این سوال که راه گذر از این وضعیت چیست؟ اظهار نمود: راهی نیست جز تقویت زیرساخت های ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری(fttx)، البته این مورد منافی کوشش برای بهبود وضعیت خدمات تلفن همراه نیست و تقویت زیرساخت های همراه و اختصاص لایه باند فرکانسی جدید هم در حال انجام می باشد. من چند ماهی است که در منزل از سرویس اینترنت فیبر نوری ftth استفاده می کنم و از کیفیت و سرعت آن بسیار راضی هستم. از امروز واگذاری ۵۰۰ هزار پورت پرسرعت این سرویس در بعضی از شهرها شروع می شود و به تدریج در طول سه چهار سال با واگذاری بیشتر از ۲۰ میلیون پورت به همه شهرهای کشور خواهد رسید.
هادیان افزود: اجرای این کلان پروژه ملی خیلی سخت و زمان بر است اما عزم و اراده وزارت ارتباطات با همراهی همه بازیگران این حوزه در بخش خصوصی برای انجام این پروژه قطعی است. وزارت ارتباطات تصمیم گرفته تا گره مشکل اینترنت پایدار و پرسرعت را مثل کشورهای دیگر دنیا حل کند؛ با راه اندازی «شبکه سراسری فیبر نوری منازل و کسب و کارها». انتظار داریم با اجرای این پروژه، مردم کشور به تدریج طعم شیرین سرعت های چند۱۰ و چندصد مگابیتی را تجربه کنند و به تدریج سرعت های پایین برایشان خاطره شود.1400/11/26
11:21:56
5.0 / 5
954
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شبكه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد