سهم ۸۸ درصدی 3G و 4G از مصرف اینترنت کاربران ایرانی

سهم ۸۸ درصدی 3G و 4G از مصرف اینترنت کاربران ایرانی

به گزارش توسعه دهندگان استفاده ۸۸.۸۲ درصد کاربران از 3G و 4G حاکی از آن است که نسل سه و چهار اینترنت همراه، بیشترین مصرف اینترنت را به خود اختصاص داده اند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، انواع خدمات موجود اینترنت در ایران، به سبب داشتن خصوصیت های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت عرضه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شامل ADSL، VDSL و FTTx است که به یک مکان مشخص محدود هستند، خدمات ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم هم از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.
در کنار خدمات اینترنت ثابت، اینترنت همراه می باشد که در سالهای قبل در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری عرضه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط زیر پوشش اپراتور خویش را دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.
خدمات خدمات همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیمکارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار عرضه می دهد. با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. برپایه آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، استفاده نسل های سه و چهار اینترنتی، با ۸۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۸۲۸ مشترک، به ۸۸.۸۲ درصد رسیده است.


بعد از آن اینترنت پهن باند DSL است که با هشت میلیون و ۵۷۱ هزار و ۹۵۹ مشترک، ۹.۰۴ درصد را شامل می شود. اینترنت TD-LTE با یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۹۸۵ مشترک، ۱.۵۷ درصد را تشکیل می دهد، وای فای با ۳۸۲ هزار و ۳۹۸ مشترک، سهم ۰.۴۰ درصدی دارد و فیبر نوری هم با ۱۵۹ هزار و ۷۰۸ مشترک، ۰.۱۷ درصد از مشترکان را در آمار سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ تشکیل می دهد.1400/11/12
12:32:59
5.0 / 5
995
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شبكه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد