گمرك ایران به توسعه دهندگان اعلام كرد

واردات ۲ و نه دهم میلیارد دلاری گوشی

واردات ۲ و نه دهم میلیارد دلاری گوشی

توسعه دهندگان: اعلام گمرک ایران از افزایش واردات گوشی تلفن همراه تا مرز سه میلیارد دلار حکایت دارد که 810 میلیون دلار آن یعنی حدود 28 درصد به گوشیهای بالای 600 دلار اختصاص دارد.


فرود عسگری-سرپرست معاونت فنی گمرک ایران-گزارشی در ارتباط با آخرین وضعیت واردات گوشی امسال را به ایسنا اعلام نمود.
افزایش ۱۱۷ درصدی واردات گوشی
طبق اعلام وی، در ۹ ماهه امسال ۱۳ میلیون و ۶۱ هزار و ۸۲۲ دستگاه به ارزش دو میلیارد و ۹۴۲ هزار و ۴۲۰ دستگاه گوشی وارد ایران شده است که از نظر تعداد ۴۲.۵ درصد و ارزش ۱۱۷ درصد نسبت زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است.
واردات ۸۱۰ میلیون دلاری بالای ۶۰۰ دلار
عسگری یاد آور شد: از حجم گوشی وارداتی در ۹ ماهه امسال ۶۷۰ هزار و ۳۵۷ دستگاه مربوط به گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار به ارزش ۸۱۰ میلیون و ۹۳۳ هزار دلار است و گوشیهای زیر ۶۰۰ دلار نیز از واردات انجام شده، حدود ۱۲ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۶۷ دستگاه به ارزش بیش از ۲.۱ میلیارد دلار سهم داشته اند.
درآمد ۲.۴ میلیارد تومانی از عوارض در یک ماه
سرپرست معاونت فنی گمرک ایران در ارتباط با درآمد دولت از محل عوارض واردات گوشی امسال نیز با اشاره به اینکه حقوق ورودی گوشی بالای ۶۰۰ دلار برمبنای قانون بودجه امسال ۱۲ درصد و گوشیهای زیر ۶۰۰ دلار ۶ درصد است اظهار داشت که در دی ماه ۲.۴ میلیارد تومان از محل عوارض واردات گوشی درآمد برای دولت ثبت شده است.
در همین رابطه باید تصریح کرد که واردات گوشی موبایل از اقلام صدرنشین واردات ایران است و در مورد محدودیت و یا گران شدن واردات گوشیهای لوکس بارها بحث هایی وجود داشته اما حواشی ناشی از آن همچون تاثیر بد بر بازار سبب شد بطورمثال مصوبه ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو در سال قبل اجرائی نشود و یا خبرهای اخیر در مورد ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار در سال آینده تائید نشد.
منبع:

1400/11/06
23:08:37
5.0 / 5
976
تگهای خبر: بازار , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد