توسعه دهندگان
نائب رئیس كمیسیون :

گزارش نهایی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی آماده شد

گزارش نهایی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی آماده شد

به گزارش توسعه دهندگان نایب رییس کمیسیون مشترک پیگیری طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی از نهایی شدن گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباب این طرح آگاهی داد و اظهار داشت: هفته جاری جلسه کمیسیون مشترک انجام می شود.علی یزدی خواه در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباب طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه فضای مجازی تقریباً نهایی شده است و ما امیدواریم که در هفته جاری بتوانیم جلسات کمیسیون مشترک را برای تصویب کلیات طرح برگزار نماییم.
نایب رییس اول کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی افزود: مطابق با پیش بینی ها مراحل بعدی بررسی و تصویب طرح در ماه جاری طی خواهد شد و ما امیدواریم که بتوانیم در عرض یک ماه، نسخه نهایی طرح را به شورای نگهبان تقدیم نماییم.
وی با اشاره به این که در جریان رسیدگی این طرح در مرکز پژوهش های مجلس برخی اختلاف نظرها وجود داشت که اکنون حل و فصل شده و تنها در موارد اندکی، اختلاف نظراتی وجود دارد که درحال رفع آن هستیم، اضافه کرد: در نسخه نهایی که مرکز پژوهش های مجلس آماده کرده است، اصلاحات مدنظر این مرکز و نظرات مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات نیز اعمال شده و به صورتی این نسخه، مورد وثوق و وفاق همه قرار دارد.
یزدی خواه با تاکید بر این که این طرح از حمایت های دستگاه های اجرائی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما (ساترا)، مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات برخوردار است، اظهار داشت: بعد از برگزاری جلسات متعدد، اکنون وفاق حداکثری در این نسخه دیده می شود.
وی با اشاره به این که در جریان بررسی این طرح (نسخه ۶ دی ماه ۱۴۰۰) در مرکز پژوهش های مجلس در بعضی نکات جزئی، مغایرت هایی وجود داشت که اکنون رفع شده است، اشاره کرد: اکنون کلیات این طرح از ۳۷ ماده به ۲۲ ماده تنزل یافته و نکات و نقطه نظرات مدنظر وزارت ارتباطات نیز در آن لحاظ شده است و ما شاهد حداکثر همپوشانی در نسخه نهایی هستیم.
نایب رییس اول کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی با اعلان اینکه اختلاف نظرها بیشتر مربوط به مفاد اختیارات وزارت ارتباطات، کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی و مباحث در رابطه با تنظیم گری می شود، گفت: طی یک ماه اهتمام مان بر این خواهد بود که تصویب کلیات و رسیدگی به بندهای طرح را به پایان برسانیم.
به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، هفتم دی ماه ۱۴۰۰ و در آخرین جلسه بررسی طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، نمایندگان عضو کمیسیون مشترک بررسی این طرح بار دیگر با درخواست ارجاع طرح به مرکز پژوهش های مجلس جهت بررسی کارشناسی بیشتر موافقت کردند و به این مرکز ۲۰ روز کاری فرصت دادند تا گزارش کارشناسی خودرا درباره این طرح اعلام نماید.


منبع:

1400/11/02
15:43:51
5.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد