اپل به توسعه دهندگان برنامه هایش، ۶۰ میلیارد دلار پرداخت کرد

اپل به توسعه دهندگان برنامه هایش، ۶۰ میلیارد دلار پرداخت کرد

به گزارش توسعه دهندگان اپل در سال ۲۰۲۱ حدود ۶۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان اپلیکیشن ها در اپ استور پرداخت کرد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، با وجود مواجهه با شکایت های مختلف ضدانحصار و مقررات سختگیرانه تر در بعضی بازارها، اپل امروز ارقام جدیدی را گزارش داد که نشان دهنده رشد رکورد اپ استور در سال ۲۰۲۱ است. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام نموده که از زمان راه اندازی اپ استور در سال ۲۰۰۸ تا کنون، بیشتر از ۲۶۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان برنامه پرداخت کرده است.
عددی که خیلی بیشتر از ۲۰۰ میلیارد دلاری است که اپل در انتهای سال ۲۰۲۰ گزارش کرده بود، است، یعنی تنها در سال ۲۰۲۱، اپل در مجموع ۶۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان پرداخت کرده است. این رقم خیلی بیشتر از پرداخت های گزارش شده در سالهای گذشته است.
برای مقایسه، اپل از زمان شروع اپ استور تا آخر سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۵۵ میلیارد دلار به توسعه دهندگان پرداخت کرده بود. سال قبل، این رقم حدود ۱۲۰ میلیارد دلار بود، این بدان معناست که پرداخت ها به توسعه دهندگان از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، ۳۵ میلیون دلار افزایش پیدا کرده و از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ هم ۴۵ میلیارد دلار دیگر افزایش پیدا کرده است.
در سالهای اخیر، اپل ساختار کمیسیون خویش را با کاهش دریافت سهم کمتر، درجهت افزایش درآمد توسعه دهندگان تنظیم کرده است. با راه اندازی برنامه کسب و کار کوچک اپل که در نوامبر ۲۰۲۰ اعلام شد، این شرکت کمیسیون خویش را برای برنامه هایی که تا ۱ میلیون دلار در سال درآمد داشتند، از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد کم کرد.
اپل همینطور در سال ۲۰۲۱، کمیسیون خویش را از اپلیکیشن های انتشار خبر، مشروط به شرکت در برنامه اخبار اپل، حذف نمود. اپل نگفته که چه تعداد از توسعه دهندگان و ناشران از این فرصت ها بهره برده اند، فقط گفته که اکثریت قریب به اتفاق برنامه ها حائز شرایط تخفیف کسب و کار کوچک بودند.
اپل تصریح کرد که مشتریان اپ استور، بیشتر از هر زمان دیگری، بین شب کریسمس و شب سال نو هزینه کرده اند که سبب رشد دورقمی در سال ۲۰۲۱ نسبت به قبل شده است، در حالیکه این شرکت سال قبل با عرضه آمار دقیق تری، گفته بود که کاربرانش ۱.۸ میلیارد دلار برای کالاها و خدمات دیجیتال در طول یک هفته بین شب کریسمس و شب سال نو ۲۰۲۰ هزینه کرده اند که به طور عمده ناشی از هزینه روی بازی ها بوده است.1400/10/22
22:41:52
5.0 / 5
1077
تگهای خبر: بازار , برنامه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد