واردات و مصرف گوشی در کشور کم شد

واردات و مصرف گوشی در کشور کم شد

توسعه دهندگان: سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد واردات و مصرف گوشی در آذرماه نسبت به آبان امسال، 100 هزار دستگاه کاهش داشته است.


محمدرضا عالیان -سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی- درباره آمار واردات گوشی در یک ماه گذشته اظهار داشت: در آذرماه امسال، ۱.۵ میلیون تلفن همراه وارد کشور شده و مصرف نیز به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه رسیده است. این آمار نشان میدهد واردات و مصرف نسبت به آبان ماه، ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داشته است.
وی اظهار داشت: از آذر سال قبل تا آذر امسال، ۱۹ میلیون و ۵۸۰ هزار دستگاه تلفن همراه وارد شده و از این تعداد، ۱۸ میلیون و ۴۵۰ هزار دستگاه مصرف شده است. از این تعداد، ۹ میلیون و ۷۴۹ دستگاه تلفن همراه، قیمتی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار داشته است، هفت میلیون و ۲۸۲ هزار دستگاه تلفن همراه با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار وارد کشور شده که علاوه بر گوشیهای هوشمند، ساعت هوشمند و فیچرفون ها (گوشی های غیرهوشمند و دکمه ای) را شامل می شود.
عالیان افزود: همین طور تعداد یک میلیون و ۴۷۴ هزار دستگاه تلفن همراه با قیمت بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار، که به آنها گوشیهای میان رده می گویند، وارد کشور شده است، یک میلیون و ۷۴ هزار دستگاه پرچمدار با قیمت بالای ۶۰۰ دلار نیز وارد شده است.
وی افزود: درآذرماه سال گذشته، ۸۸۰ هزار دستگاه موبایل وارد و یک میلیون و ۱۴۰ هزار دستگاه مصرف شده است. این نشان میدهد واردات و مصرف گوشی امسال نسبت به سال قبل رشد کرده و این مساله هم دلایلی دارد. سال قبل به سبب محدودیت های کرونائی و تعطیلی های پی در پی، روند عرضه و تامین موبایل کند شده بود و با وجود نیاز و تقاضای زیاد مردم به موبایل به سبب موضوع آموزش، روند واردات کند بود و قسمتی از نیاز بازار مصرف خودش را نشان نداد، اما امسال این نیاز با عادی تر شدن شرایط، این نیاز خودش را نشان داده و به همان نسبت تامین هم بالا رفته است.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل به ایسنا اعلام نمود: روند کاهش تقاضا برای گوشی، بطور معمول تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد، اما با نگاه کردن به آمار ماه های دی، بهمن و اسفند سال گذشته، می توانیم پیش بینی نماییم که تقاضا از بهمن ماه افزایشی می شود. بدین ترتیب باید انتظار داشته باشیم که واردات هم از شروع بهمن افزایش پیدا کند تا بتواند پاسخگوی تقاضایی که در بازار ایجاد می شود، باشد.
منبع:

1400/10/19
20:08:09
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: آموزش , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد