دستمزد تیم کوک 1447 برابر یک کارمند معمولی اپل

دستمزد تیم کوک 1447 برابر یک کارمند معمولی اپل

توسعه دهندگان: دستمزد تیم کوک، مدیرعامل اپل در سال میلادی گذشته با پاداش سهام که میزان دریافتی وی را به حدود 100 میلیون دلار رساند، 1447 برابر یک کارمند معمولی در این شرکت فناوری بود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، اپل اعلام نمود در سال ۲۰۲۱ میانگین دستمزد کارمندان ۶۸ هزار و ۲۵۴ دلار بود و به سبب تغییرات در استخدام و پاداش، میانگین جدیدی برای پاداش کارمندان انتخاب نمود.

سازنده آیفون از تقاضای قوی که طی دو سال قبل برای محصولات این شرکت وجود داشته است، سود برده است. درآمد اپل بیش از ۳۰ درصد در سال مالی ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۳۶۵.۸۲ میلیارد دلار رسید و ارزش بازار این شرکت امسال برای مدت کوتاهی از مرز سه تریلیون دلار عبور کرد.

کوک که حقوقش سه میلیون دلار مانده است، ۸۲.۳ میلیون دلار سهام بعنوان پاداش، ۱۲ میلیون دلار بابت تحقق اهداف اپل، ۱.۴ میلیون دلار برای سفر هوایی و ۴۰۱ هزار دلار برای برنامه، هزینه های بیمه و موارد دیگر دریافت کرد. در مجموع وی ۹۸.۷ میلیون دلار در مقایسه با ۱۴.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ دریافت کرد.

کوک در اوت سال ۲۰۱۱ جانشین استیو جابز، مدیرعامل اپل شد که چند ماه قبل از مرگش از این سمت کنار رفت. ارزش سهام اپل از زمان روی کار آمدن تیم کوک، بیش از ۱۰۰۰ درصد بالا رفته است. مدیرعامل اپل در سپتامبر ۳۳۳ هزار و ۹۸۷ واحد سهام دریافت کرد که اولین سهام دریافتی از سال ۲۰۱۱ و در امتداد طرح سهام بلندمدت بود. وی در سال ۲۰۲۳ واجد دریافت سهام بیشتری خواهد بود. کوک در سال ۲۰۱۵ به مجله فورچون اعلام نمود می خواهد ثروتش را به خیریه ببخشد.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش موسسه اکونومیک پالیسی نشان میدهد مدیران عامل در آمریکا ۳۵۱ برابر بیشتر از یک کارمند معمولی در سال ۲۰۲۰ دریافت نمودند و پاداش مدیران عامل حدود ۶۰ درصد سریعتر از بازار سهام از سال ۱۹۷۸ تا ۲۰۲۰ رشد کرد که بسیار بالاتر از رشد ۱۸ درصدی دستمزد سالانه یک کارمند معمولی بود.

منبع:

1400/10/18
20:28:03
5.0 / 5
1036
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , بازار , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد