اپل به ۳ تریلیون دلار نزدیک شد

اپل به ۳ تریلیون دلار نزدیک شد

به گزارش توسعه دهندگان ارزش سهام اپل قبل از آغاز معاملات رسمی روز سه شنبه صعود کرد و به ارزش بازار تاریخی سه تریلیون دلار نزدیک شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، ارزش سهام اپل قبل از آغاز معاملات رسمی، با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۰ دلار و ۹۶ سنت رسید. اگر ارزش سهام این شرکت به ۱۸۲ دلار و ۸۶ سنت برسد، ارزش بازار سه تریلیون دلاری خواهد داشت. ارزش سهام اپل در معاملات ماه جاری تا مرز ۱۸۲ دلار و ۱۳ سنت صعود کرده بود. اپل با دستیابی به این نقطه عطف، اولین شرکتی خواهد بود که به این ارزش بازار می رسد.

این دستاورد موفقیت اپل را در سالی که ارزش سهامش ۳۶ درصد صعود کرد و ارزش بازارش را تا روز دوشنبه به ۲.۹۶ تریلیون دلار رساند، کامل می کند. ارزش بازار اپل بیشتر از ۲۰۰ درصد از زمان آغاز پاندمی کووید ۱۹ و وضع قرنطینه در سرتاسر جهان در اوایل سال ۲۰۲۰ صعود کرده است.

سهام اپل به علت محبوبیت جهانی محصولات اپل و پتانسیل عرضه محصولات جدید برای حفظ رشد فروش و نقدینگی قوی این شرکت، محبوب سرمایه گذاران بوده است. چنین فاکتورهایی سبب شده است سرمایه گذاران ریسکهایی مانند کمبود تراشه ها و ادامه پاندمی را که سبب تعطیلی فروشگاههای اپل در نیویورک سیتی شده است، نادیده بگیرند. سایر شرکتهای فناوری و اینترنتی وال استریت هم در بین شرکتهایی هستند که بهترین عملکرد را داشته اند.

ارزش سهام اپل به تازگی بعد از مواضع جدید بانک مرکزی آمریکا برای تسریع روند تحکیم سیاست پولی، تحت فشار قرار گرفت اما سرمایه گذاران متعاقبا به خرید باردیگر سهامی روی آوردند که پرارزش محسوب می شوند. سهام اپل تا روز دوشنبه برای چهارمین روز متوالی افزوده شده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در بین سایر شرکتهای فناوری، مایکروسافت و مِتا پلتفرمز قبل از آغاز معاملات روز سه شنبه ۰.۵ درصد صعود کرده بودند.
1400/10/08
12:37:54
5.0 / 5
1200
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد