توسعه دهندگان

تغییر تعرفه های اینترنتی از سال آینده

تغییر تعرفه های اینترنتی از سال آینده

به گزارش توسعه دهندگان به قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  اگر قیمت اینترنت آنقدر پایین باشد که مردم کیفیت مناسبی دریافت نکنند، بیشتر متضرر می شوند، بنابراین برای سال آینده باید مدل مناسبی تهیه شود که هم مردم به سرویس مناسب با قیمت مناسب برسند، هم اپراتورها بتواند سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، شواهد نشان میدهد این روزها شرکت های ارائه دهنده اینترنت ثابت گرفتار مشکلات مالی شدند و تعدادی از آنها بازار را به اپراتورهای موبایلی واگذار کردند، برای اینکه پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی، باعث شده تمایل افراد به استفاده از اینترنت موبایل بجای اینترنت ثابت باشد و در نتیجه شرکت های FCP درحال از دست دادن مشترکانشان هستند و این مساله بگفته کارشناسان، نه فقط سبب حذف تدریجی ارتباطات ثابت شده بلکه به مرور این صنف و سایر خدماتی که به ارتباطات ثابت وابسته هستند را به مشکل گرفتار خواهدنمود.
عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش با اعلان اینکه تعرفه اینترنت ثابت، طبق قانون مجلس امسال افزایشی نخواهد داشت، اظهار داشت: ما برای افزایش کیفیت تلاش می نماییم، کما این که در دو هفته گذشته وضعیت پهنای باند بین الملل را ترمیم کردیم، اما در ۱۰ سال قبل در زمینه اینترنت ثابت در کشور اتفاقی نیفتاده است. رتبه اینترنت ثابت ما در دنیا ۹۰ از میان ۱۴۲ کشور است و اگر اقدام قابل توجهی صورت گرفته بود، باید در رتبه بندی های بین المللی و احساس مردم خودش را نشان می داد، در صورتیکه حالا بخش قابل توجهی از اعتراضات مردم نسبت به اینترنت ثابت است.
در این راستا صادق عباسی شاهکوه -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه تا آخر سال ۱۴۰۰ برای افزایش قیمت اینترنت ثابت و سیار، منع قانونی از طرف مجلس شورای اسلامی وجود دارد، اظهار داشت: اما برای سال جدید، مدل جدید قیمتی خواهیم داشت، مدلی که هم برای مردم مفید باشد و هم برای اپراتورها، حالا هم درحال بررسی مدلهای قیمتی هستیم و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم. قیمت بسته های اینترنتی اپراتورها هم باید اصلاح گردد و اپراتورها باید پیشنهادات جدیدی دهند و ما این پیشنهادات را بررسی می نماییم و اگر تناقضی با مقررات نداشته باشد، آنها را تایید می نماییم.
وی افزود: قیمت اینترنت موبایل پایین است، بنا بر این گرایش به استفاده از اینترنت ثابت کم شده و بخش ثابت از این بخش ضربه خورده است، در این بخش هم باید اصلاحاتی انجام دهیم که این قیمت ها با هم تناسب داشته باشند. در کشورهای دیگر هم اینترنت موبایل در مقایسه با اینترنت ثابت به این اندازه ارزان نیست، البته اینترنت ثابت هم به خوبی در دسترس مردم است. بدین سبب این معادله را باید به صورتی حل کرد که هم امکان استفاده از اینترنت ثابت در دسترس باشد و هم تعرفه آن اصلاح گردد.
عباسی شاهکوه با اعلان اینکه نارضایتی اصلی زمانی اتفاق می افتد که خدمتی ارائه نشود یا باکیفیت بد ارائه شود، اضافه کرد: قیمت در کنار کیفیت و در دسترس بودن، در کنار هم باید مورد توجه قرار گیرد. باید مطمئن باشیم که همیشه ارائه کیفیت مناسب به مردم امکان پذیر است و اگر قیمت ها آنقدر پایین باشد که این امکان فراهم نشود، مردم بیشتر متضرر می شوند. البته ما مراعات می نماییم که مردم بتوانند به خدمات پایه شان دسترسی داشته باشند، اما باید مدل مناسبی داشته باشیم که هم مردم به سرویس مناسب با قیمت مناسب برسند، هم اپراتورها بتواند سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.1400/10/07
11:21:51
5.0 / 5
1006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد