تلکام ۲۲

تلکام ۲۲

به گزارش توسعه دهندگان بیست ودومین نمایشگاه بین المللی تلکام با حضور فعالان حوزه ICT کشور راه اندازی شد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بیست ودومین نمایشگاه بین المللی تلکام امروز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور تعدای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران حوزه ارتباطات و مخابرات، فعالان حوزه ICT، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی و بعضی از مدیران شرکتهای برتر حوزه مخابراتی کشور راه اندازی شد.
مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات، در نشست خبری با تکیه بر نیاز بخش ارتباطات ثابت به حمایت های حاکمیتی، اظهار داشت: تصویب طرح منطقی شدن تعرفه ها و تغییر مدل تعرفه گذاری، باعث پیشرفت حوزه ارتباطات در سرتاسر کشور خواهد شد. در سالهای گذشته در این بخش ها به مخابرات کم توجهی شده که این مسئله با هم افزایی ها درحال حل شدن است.
وی با اشاره به اینکه شرکتهای مادر مخابراتی در تمام دنیا قدمت و اهمیت زیادی دارند و سرمایه گذاری زیادی برای توسعه این شرکت ها انجام شده است، اظهار نمود: در کشور ما، برخلاف این روند، در دولت های گذشته بابت سیاست های مختلف شامل حق السهم و دریافت پروانه، درآمد قابل توجهی از شرکت مخابرات به سمت دولت سرازیر شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن بررسی و تشریح راهبردهای فناوری در کلان روندهای بین المللی خاطرنشان کرد: جایگاه کشورمان در جهان از نظر شاخصهای توسعه ICT مناسب نمی باشد و به حرکت درآمدن ریل فعالیت مخابرات و پشتیبانی از آن نقش زیادی در بهبود رتبه کشورمان در سطح فراملی خواهد داشت.

سلطانی اظهار داشت: در بخش ارتباطات تعادل بین درآمد و هزینه بسیار مهم می باشد و در تمام کشورهای توسعه با حمایت دولت این بخش بخصوص ثابت به تعالی و پیشرفت می رسد. دولت ها با عنایت به اهمیت بخش ثابت، خط اعتباری ویژه را برای شرکت مادر تخصصی خود باز می کنند چون بخش ثابت دیربازده و در عین حال بسیار استراتژیک است.
وی افزود: تغییر تعرفه ها در هزینه های نگهداری در شورای رقابت تصویب شده و هم اکنون در مرحله کارشناسی برای تصویب در سازمان تنظیم مقررات است. با این مصوبه حداقل هزینه نگهداری تلفن ثابت برای پیشگیری از زیان دهی مخابرات میسر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مخابرات اعلام نمود: شرکت مخابرات ایران بر مبنای نقشه راه خود، یک سند استراتژیک دارد که علیرغم مشکلات اقتصادی آنرا پیاده سازی می کند. با هم افزایی های ایجادشده در دولت سیزدهم و پشتیبانی از شرکت مخابرات، عقب ماندگی های نقشه راه مخابرات از سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ به صورت کامل جبران خواهد شد.
در شبکه تلفن ثابت، به خودکفایی مناسبی رسیده ایم
همچنین داوود زارعیان -معاون معاونت تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران- در این جلسه خبری، با اشاره به اینکه این شرکت بعنوان شرکت اصلی زیرساختی کشور در صدد است امکانات خویش را در حوزه تجاری به اشتراک بگذارد، اظهار داشت: در شبکه تلفن ثابت بخش عمده ای از تجهیزات بومی است و در این بخش به خودکفایی مناسبی رسیده ایم.
وی تصریح کرد: پشتیبانی از تولید داخل رویکرد اصلی مخابرات است تا همگام با توسعه زیرساخت ها این تجهیزات در اختیار اپراتورها قرار گیرد. بخشی از هزینه های عملیاتی در شرکت مخابرات ایران دو بخش است، یکی بخش ثابت که زیان ده بوده و بخش دیگر سیار است که در این عرصه به سوددهی رسیده ایم. این سوددهی برای تمام بخش های شرکت مخابرات ایران کفایت نمی کند و با عنایت به تورم روز افزون بازگشت سرمایه به اندازه کافی نیست.
معاونت تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات اظهار داشت: عدد برگزاری شرکت مخابرات ایران در بخش ثابت ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که این حداکثر تلاش مخابرات برای توسعه است. با در نظرگرفتن تحولات در بخش های تجاری و مشتریان برنامه های ویژه ای را درحال اجرا و تهیه داریم که ضمن ارائه سرویسهای کامل تر برای انواع مشتریان در بخش های تجاری، خانگی و سازمانی، به صورت کلی تحولی در خدمات رسانی کشور ایجاد خواهد شد.
زارعیان با اشاره به اینکه در نمایشگاه تلکام با رویکرد جدید توسعه دولت الکترونیک و شبکه های 5G را دنبال می نماییم، اظهار داشت: با بهینه سازی فرایندهای تجاری آزادسازی نیروها امکان پذیر شده که از توانمندی آنها در بخش های دیگر مخابرات استفاده می نماییم. در مخابرات تکنولوژی جدید را در بخش های تجاری و مشتریان به کمک گرفته ایم تا با استفاده از آن ارزش افزوده مناسبی را برای شرکت ایجاد نماییم که اثرات این فعالیت ها در خلال ماههای آینده به مرور مشخص خواهد شد
به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بیست ودومین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی، با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و با محصولات متنوع و عرضه سرویسهای مختلف از دوم تا پنجم دیماه ۱۴۰۰ از ساعت ۸ تا ۱۵، در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.
شرکت مخابرات ایران در بیست ودومین نمایشگاه بین المللی تلکام، ضمن عرضه کمپین های متنوع با تخفیفات ویژه، از جدید ترین محصولات فناورانه در بخش های تجاری، سازمانی و خانگی و اپلیکیشن های مخابراتی رونمایی می نماید و سرویسهای متنوعی مانند تانوما، پابلیک وای فای، سرینو، مخابرات من و دیجیتما در نمایشگاه عرضه می شود.

تحقق دولت الکترونیکی و توسعه پایدار در حوزه اقتصاد دیجیتال با کمک شرکتهای خصوصی و تقویت نهضت تولید محتوا میسر خواهد بود و این نمایشگاه فرصتی است تا توانمندی های دانش بنیان نخبگان جوان ایرانی، در حوزه ICT به معرض دید عموم گذاشته شود.1400/10/04
12:21:54
5.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد