توسعه دهندگان

رمزارزها ضررهای بورسی را جبران کرد؟

رمزارزها ضررهای بورسی را جبران کرد؟

به گزارش توسعه دهندگان برخی تحلیل گران معتقدند که اگر رمز ارز نبود، قیمت دلار هم اکنون ۷۰ هزار تومان می شد ولی رمز ارز جلوی افزایش زیاد قیمت دلار را گرفته است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، عده ای از کارشناسان براین باورند که انقلاب صنعتی چهارم، بلاک چین است که به لکوموتیو اقتصاد دیجیتال در آینده تبدیل خواهد شد و این مورد می تواند بعنوان یک فرصت برای ایران تلقی شود چونکه اقتصاد دیجیتال هم اکنون، شش و نیم درصد از جی دی پی کشور را ایجاد کرده که باید به ۱۵ درصد رسانده شود و از این جهت صنعت بلاک چین می تواند در این حوزه کاملا اثرگذار بوده و نتیجه بخش باشد.
حدود هشت سال است که ایران، وارد حوزه ارزهای دیجیتالی و بلاک چین شده و بیشتر از ۴۰ سال است که کشورمان و کلا حوزه فناوری اطلاعات، تحریم است و این در حالیست که به اعتقاد رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور بلاک چین و رمز ارز در عصر امروز تنها راهی است که باوجود تحریم ها، میتوان با آنها خیلی از مشکلات را حل کرده و به پیشرفتهای زیادی رسید.
افشین آشوری با اشاره به اینکه انقلاب صنعتی چهارم، بلاک چین است اظهار داشت: در جلسه ای که با قوه قضاییه داشتم به این مورد تاکید کردم که دیگر با فناوری و تکنولوژی و بخصوص بلاک چین نمی گردد مقابله نمود و باید هر چه سریعتر موانع موجود در این حوزه را برای فعالان برطرف کرد.
وی با اشاره به اینکه لکوموتیو اقتصاد دیجیتال در آینده بلاک چین است، خاطرنشان کرد: در این عرصه، قانون بدی وجود دارد و آن این است که به همه صنایع برق یارانه ای تعلق می گیرد ولی در این صنعت نه تنها هزینه برق بسیار گران است بلکه دپوزیت پیش از مصرف برق را میگیرند.
او که در همایش فناوری بلاکچین، پروتکل اعتماد صحبت می کرد، افزود: در حوزه رمز ارز این قانون بد، فاجعه آفرین شده و این در حالیست که مسئولان باید بدانند که اگر رمز ارز نبود، قیمت دلار هم اکنون ۷۰ هزار تومان می شد ولی رمز ارز جلوی افزایش زیاد قیمت دلار را گرفته است. کریپتوکارنسی یا همان ارزهای دیجیتال بسیاری از ضررهای بورسی را جبران کرد.
وی تصریح کرد که امارات درحال جذب نخبگان و متخصصان در همه رشته هاست و برای ایران، تارگت ۱۰۰ هزار نفری را برای جذب نخبگان گذاشته است. همین جا اخطار می دهم که اگر مسؤلان و تصمیم گیران، محدودیت ها و موانع را بیشتر کرده و برطرف نکنند، شاهد افزایش چشمگیر مهاجرت نخبگان خواهیم بود.
آشوری با تکیه بر این که بلاک چین، یک فرصت برای کشور است اظهار داشت: ما خسته کار نیستیم اما خسته بوروکراسی هستیم؛ جوانان این کشور، یک روز با اینماد و یک روز با طرح صیانت و یا مانع تراشی های دیگر اذیت می شوند.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال هم اکنون، شش و نیم درصد از جی دی پی کشور است که باید به ۱۵ درصد برسانیم و بلاک چین می تواند در این حوزه کاملا تأثیر گذار بوده و نتیجه بخش باشد.
همینطور علی پاک باخته گان زنجانی - رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین استان البرز - معتقد است: صنعت رمز ارز و بلاک چین جای رشد بسیاری در کشور دارد ولی متاسفانه ما مشکلات ساختار آموزشی در این صنعت داریم.
وی در توضیح این مطلب اضافه کرد: خیلی ها هنوز این صنعت را به خوبی نمی شناسند، هندوستان ۱۲۰ میلیارد دلار صادرات نرم افزار دارد که این میزان در کشور ما ۳۰ میلیون دلار است و این در حالیست که ما سالیانه حداقل میتوانیم ۸ میلیارد دلار صادرات تکنولوژی و هوش مصنوعی داشته باشیم و متخصصان فعالی هم در این حوزه داریم.
مدیر ارشد استراتژی خانه بلاکچین ایران در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به تولید و رونمایی از نخستین دستگاه کارت خوان (POS) ایرانی مبتنی بر ارز دیجیتال پارسال اظهار داشت: این دستگاه را تولید کردیم و در نمایشگاه ترکیه هم آنرا به تمام جهانیان معرفی کردیم؛ درواقع با تولید این دستگاه، شاهد ظهور نسل سوم دستگاههای خودپرداز هستیم. دستگاهی که به سادگی خرید و فروش همه ارزهای دیجیتالی را ممکن می کند.
وی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: متاسفانه برخی مسؤلان ما علیرغم مخالفت هایی که با این صنعت دارند اما آشنایی هم با این حوزه ندارند و دلیل مخالفتشان عدم آشنایی است؛ برخی مسؤلان از نظر سواد بلاک چینی عقب هستند و این در حالیست که لزوم دارد برای اتخاذ تصمیمات صحیح دانش لازم را داشته باشند. دوره های آموزشی برای این مورد درحال برگزاری است و کمیسیون رمز استان البرز هم در نظر دارد از ماه آینده کلاس های آموزشی را در این حوزه برگزار کند.
عضو کمیسیون رمز ارز و بلاک چین نصر کشور ضمن اشاره به نخستین نشریه اختصاصی رمز ارز و بلاکچین توضیح داد: این نشریه اطلاعاتی در این عرصه به مخاطبان می دهد و در جهت تولید و انتشار محتوا با هدف آشنایی مخاطبین با فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتالی در کلیه سطوح و تمامی بخش های اقتصادی بوجود آمده است و به همه کسانی که در این مراسم حضور دارند ازین پس اشتراک مجانی می دهیم.1400/09/25
11:13:44
5.0 / 5
1065
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تكنولوژی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد