توسعه دهندگان

چین از ساخت بی ضابطه دیتاسنترها جلوگیری می کند

چین از ساخت بی ضابطه دیتاسنترها جلوگیری می کند

به گزارش توسعه دهندگان چین که در کوشش برای کاهش آلایندگی بخش فناوری و ارتباطات این کشور است، از دولتهای محلی خواست از ساخت کورکورانه و بی نظم دیتاسنترهای انرژی بر جلوگیری نمایند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، کاهش وابستگی دیتاسنترها و شبکه های ۵G به نیروگاه های گازسوز برای اینکه چین به تعهدش برای کاهش آلایندگی از سال ۲۰۳۰ و به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۶۰ عمل کند، حائز اهمیت می باشد.

طبق برنامه تدوین شده توسط کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین و دپارتمانهای دولتی متمرکز به فضای سایبری، انرژی تجدیدپذیر و مخابرات، دیتاسنترها و شبکه های ۵G در زمینه صرفه جویی مصرف انرژی و کاهش مصرف زیرساخت جدید، حساس ترین ارتباط را دارند.

بنا بر آمار سازمان صلح سبز، دیتاسنترهای مجز به رک های سرور که دیتای اینترنتی را پردازش و نگهداری می کنند، میزان زیادی انرژی برای خنک نگه داشتن شبکه های یارانه ای خود مصرف می کنند. هزینه های برق مربوط، حداکثر ۷۰ درصد از هزینه های عملیاتی را تشکیل می دهد.

مصرف برق ارزیابی شده دیتاسنترهای چین و بیس استیشن های ۵G امکان دارد از ۲۰۰ میلیارد کیلووات ساعت در سال ۲۰۲۰ چهار برابر شود و به ۷۸۲ میلیارد کیلووات ساعت تا سال ۲۰۳۵ برسد و بیشتر از ۶۰ درصد آن از نیروگاههای زغال سوز خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، در برنامه جدید از دولتهای محلی خواسته شده است از فراهم کردن مشوق برای شرکتها به منظور ساخت دیتاسنترها در خارج از محدوده های اختصاص یافته بعنوان قطبهای ملی توسط پکن، اجتناب کنند.

منبع:

1400/09/19
21:15:36
5.0 / 5
1070
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , توسعه , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد