توسعه دهندگان
در یك شركت بنیان؛

اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه سازی شد

اطلاعات مکانی با سامانه بومی یکپارچه سازی شد

محققان یک شرکت دانش بنیان نرم افزاری برای مدیریت و ذخیره سازی داده های اطلاعات مکانی در لایه های مختلف اطلاعاتی را طراحی کردند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد علی عاقلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه سامانه ای برای کسب اطلاعات مکانی طراحی کردیم که تحت وب است، اظهار داشت: این محصول در دسته بندی نرم افزارهای موقعیت مکانی قرار می گیرد که تحت عنوان «سامانه جامع مدیریت اطلاعات مکانی» است.
وی با اشاره به اینکه این محصولی بومی مبتنی بر ابزارهای متن باز و آزاد است، اظهار داشت: داده ها و اطلاعات مکانی، از مهم ترین و زیرساختی ترین نوع داده ها، برای برنامه ریزی کلان ملی و سازمانی است که استفاده از آن باعث بی نیازی سازمان ها از سامانه های نرم افزاری خارجی غیر ایمن می شود.
وی اضافه کرد: این سیستم بگونه ای طراحی شده است که عملکرد آن بهینه و مستقل از هرگونه لایسنس باشد و با عنایت به این که بخش های مختلف آن بر مبنای API های مختلف و به صورت ماژولار توسعه داده شده است، بسته به نیاز کاربران از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد.
تأمین نیاز شهرداری ها و شرکتهای برق منطقه ای
عاقلی اضافه کرد: ذخیره سازی داده های اطلاعات مکانی معضلی بوده برای این اقدام ابزارهای بومی وجود نداشته از همین رو سازمان ها مجبور به استفاده از نرم افزارهای خارجی غیر ایمن برای مصارفی مانند ثبت و ضبط نقطه جغرافیایی یکسری از پارامترها از قبیل نقشه املاک شهری، پارک ها یا معابر در شهرداری بودند.
وی اضافه کرد: هم اکنون این نرم افزار توسط محققان کشور طراحی شده و کاملاً بومی است که تمام قابلیت های نمونه مشابه خارجی را دارد.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار است که چنین نرم افزاری پیاده سازی می شد، اظهار داشت: این محصول بعنوان نرم افزار مرجع توانسته از خروج ارز جلوگیری کند؛ برنا داریم در سال آینده با حضور در نمایشگاه جیتکس دبی نقش اساسی در توسعه محصول خود ایفا نماییم.


منبع:

1400/09/15
18:30:24
5.0 / 5
1102
تگهای خبر: برنامه , توسعه , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد